Anahtar Teslim Çözümler

Anahtar Teslim Çözümler

Ente A.Ş. olarak kurulduğumuz günden bu yana anahtar teslim projeler ile ilgili kapsamımızı ve ekibimizi genişletiyor, sanal olarak yarattığımız tesisleri gerçeğe dönüştürüyoruz.
Anahtar teslim konsepti yeni projelerde uygulayabildiğimiz gibi genişleme, revizyon ve verimlilik projelerinde de uyguluyoruz.Proje Dizayn ve Mühendislik

Deneyimli ve yenilikçi proje ekibimiz ile tüm tesisleri 3 boyutlu olarak tasarlıyoruz. Bu 3 boyutlu tasarımlar sayesinde;
  • Proses ve Tesis Güvenliği
  • Proses Verimliliği
  • İşletme Kolaylığı
  • Kolay Bakım ve Onarım İmkanı
konularında, tesis yapım aşamasına gelmeden önce sanal olarak geliştirmeler yapabiliyor ve potansiyel sorunları öngörerek çözümler üretiyoruz.
İşçi sağlığı ve iş güvenliği açısından güvenli tesisler yapabilmek için tüm iş güvenliği senaryolarını sanal proje çizimleri üzerinde çalışıyor, riskli alanlar ve kritik uygulamalarda tesisler için gerekli tasarımsal önlemleri alıyoruz.

Projelendirdiğimiz tesislerde, malzemelerin, katkıların veya karışımların fiziksel ve kimyasal özelliklerini göz önünde bulundurarak malzeme özelliklerine göre her bir ekipmanın tasarımını, imalatı için malzeme seçimini ve genel tesis tasarımını özelleştiriyoruz.

İnşaat, çelik konstrüksiyon ve proses platformları ile ekipman tasarımları bütünsel olarak düşünerek projelendiriyor; bu şekilde de işletmesi daha kolay ve verimli üretim tesisleri ortaya çıkarıyoruz. 
Komple tesis tasarımlarımızda sade ve karmaşık olmayan bir yapı oluşturmaya çalışıyor, her bir bakım noktasına odaklanarak, bakım periyotlarını ve zorluğunu göz önüne alarak tasarımlar geliştiriyoruz. Koruyucu ve kestirimci bakımların rahat yapılabildiği tesislerin uzun yıllar sorunsuz çalıştığının bilincinde olarak kullanıcı dostu üretim tesisleri dizayn ediyoruz.

 

İmalat ve Tedarik

Tasarımları tamamlanan tesislerin tüm imalat çizimlerinin hazırlanmasının ardından proje takvimine uygun olarak kaynak planlaması yapıyoruz. 3000 m2 kapalı alana sahip imalat fabrikamızda üretimlerini yapıyor ve tamamlayıcı ekipmanların tedarikini yaparak zamanında ve bütçeye uygun tesis üretimlerini gerçekleştiriyoruz.
İmalat fabrikamızda başta aşağıdaki sistemler olmak üzere proje bazlı makine ve ekipmanların imalatlarını yapıyoruz.
- Yapısal çelik konstrüksiyon, üretim ve bakım platformları
- Stok siloları ve besleme bunkerleri
- Malzeme taşıma, aktarma ve iletim ekipmanları
- Tartım ve dozaj sistemleri
- Bigbag dolum, bigbag boşaltma ve torba boşaltma sistemleri
- Toz ve sıvı karıştırma sistemleri
- Toz toplama ve proses filtreleri
Ekipman tedariki için yerli ve yabancı partnerlerimiz ile birlikte, tasarlanan prosese en uygun ekipman ve enstrümanların seçimi mühendislik ekibimiz tarafından yapılıyor ve fabrikada yapılan imalatlarımızla entegre edilerek montaj için fabrika sahasına hazır olarak sevk ediyoruz.Kurulum ve Devreye Alma

Deneyimli montaj ekibimiz ve devreye alma mühendislerimiz ile sahada iş güvenliği kurallarına uygun olarak mekanik ve elektrik montajlarını tamamladığımız tesisleri otomasyon sistemine entegre ediyor, istenilen kapasite ve hassasiyet değerlerini karşılayacak şekilde devreye alıyoruz. Böylelikle sorunsuz ve sürekli çalışabilir halde tesisleri müşterilerimize teslim ediyoruz.


Otomasyon

Yapılan proses tasarımına uygun olarak proses akışı, proses ekipmanları ve otomasyon enstrümanlarını içeren P&ID diyagramları hazırlıyor, proses çalışma senaryolarını hazırlayarak tam otomasyon ile çalışan tesisler yaratıyoruz.